SuSaulium
Sveika Gyvensena
Sveika Gyvensena
Asmeninis treneris
SKAIČIAI
Atsiliepimai
SelfBranding
Kursai
Antsvoris
Uždari mokymai įmonėms
Media
VIDEO
Mintys
Receptai
mankštos
Naujienos
Stresas
Maistas
Naudinga
Dieta
Rekomenduoju
Kontaktai
Kūno masės indeksas KMI
Be Glitimo
Linai
Duona
Grikių duona
Daiginti kviečiai
Košės
Daiginimo lentelė
Žalieji kokteiliai
Moliūgai RAW
Žieminis kokteilis
Melioninis kokteilis
RAW košelė
Bananinis desertas
CitrusBananas
Naminis šokoladas
Ryžių paplotėliai
Košės


Aš rekomenduoju tik: grikių, sorų, nešlifuotų ryžių, bolivinės balandos, burnočio ir kai kurių ankštinių košes ir nerekomenduoju gliuteno turinčių grūdinių vartojimo.

Visos košės verdamos tik vandenyje! Vanduo geriau filtruotas, ar skirtas gėrimui. Kruopų ir vandens santykis – individualus reikalas. Jei mėgstate birias, tai vandens santykis su kruopomis (išmirkytomis) bus panašiai apie 1:2 jei mėgstate skystesnes, tai vandens daugės. Gaminkite tiek košės kiek iš karto suvalgysite. Negaminkite "dviem dienom", košė pradeda gesti po 3-4 valandų, jei palikta atvirai.

Universalus būdas pilno grūdo košėms gaminti:   
Gerai nuplauti. Užmerkti iš vakaro. Ryte perplauti ir sumesti į verdantį, pasūdytą  vandenį (nuo 0 iki 0,25 nubraukto šaukštelio druskos 1 stiklinei vandens). Palaukti kol užvirs, išjunkite ugnį jei naudojate dujas (tokiu atveju reikia storapadžio puodo) arba sumažinkite kaitra iki minimumo, jei naudojate elektrinę plytą(kaitinimas mažiau nei 100 C )ir palikite uždengtas apie 20 minučių. Per ta laiką galite nuveikti visus reikalingus ryto darbus. Košę galima valgyti be priedų (tokiu atveju, tiesiog esame priversti geriau kramtyti ir tai mums naudinga) arba su sviestu, kokosų ar kitu jums SKANIU aliejumi. Verdant košę patariu vengti, arba naudoti minimumą prieskonių, niekada nesaldinti ir nemaišyti su baltyminiais produktais.  Aš kartais kartu su kruopomis įberiu šaukštelį kmynų arba įdedu vieną lauro lapelį.


Jei iš vakaro nesuplanavote ar tiesiog užmiršote kruopas užmerkti, tai praleiskite mirkymo etapą ir tik nuplovę galite paruošti  avižų ar speltos dribsnių, arba geriausią iš košių – GRIKIŲ košę. Grikių mirkyti nerekomenduojama, išskyrus jei valgysite juos nevirtus ar tik nuplikytus.

Jei esate žaliavalgis, naudokite švariai užaugintas ar ekologiškas – pamirkytas ar sudaigintas kruopas. 


Verta žinoti

Košės puiki dienos pradžia, bet tik tokiu atveju, jei neturite galimybės dieną pradėti vaisiais!  Ryžius rekomenduoju tik natūralius, nešlifuotus. Kruopų dribsniai mažiau vertingi nors ir greičiau paruošiami. Jei mokame planuoti, tai ryte košės gamyba užims daugiausiai 5 minutes. Kuo labiau išvalytos ar smulkintos kruopos, tuo mažiau jos vertingos. Daugiausia mineralinių medžiagų yra grūdų paviršiuje. Taigi - kuo rupesnės kruopos, tuo daugiau jose lieka tokių medžiagų.
Ir, beje, nenuodykime vaikų manų koše ir dar virta piene!

Grikiai
Juose gausu lengvai pasisavinamų augalinių baltymų, geležies du kartus daugiau nei bet kurioj kitoj, B grupės vitaminų, rutino, stiprinančio kraujagyslių sieneles, lecitino bei folio rūgšties, nepakeičiamos amino rūgšties lizino. Grikius rekomenduojama valgyti sergant kepenų ligomis, esant padidėjusiam kraujospūdžiui, įvairios kilmės tinimams. Jei norite RAW grikių, pirkite tik Šviesiai žalsvos spalvos, nes visi rudi grikiai yra kaitinti ir jie nesudygs...

Avižos

Pagal baltymų kiekį avižinė košė yra antroje vietoje po grikių. Avižose yra fermento, padedančio pasisavinti organizmui riebalus. Ši košė virškinimo trakte pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Avižose esanti ląsteliena sutraukia toksinus. B grupės vitaminai normalizuoja centrinės ir periferinės nervų sistemų veiklą. Jei reguliariai valgysite avižinę košę, tapsite ne tik ramesni, bet ir protingesni – būtent taip teigia Kardifo universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai. Rekomenduojama valgyti avižinę košę tiems, kurie nori išsaugoti šviesų protą iki pat gilios senatvės. Juk tai geriausia priemonė siekiant normalizuoti cholesterino lygį. Puikia tinka į užtepėles ir nevirtos, o tik gerai išmirkytos - ČIA 

Perlinės kruopos
Gausu fosfatų (2 kartus daugiau nei kitose kruopose), kurie būtini normaliai medžiagų apykaitai ir smegenų darbui užtikrinti. Perlinėse kruopose yra lizino - aminorūgšties, veikiančios prieš virusus, stiprinančios širdies raumenį, stimuliuojančios kolageno gamybą. Taip pat puikiai valgomos tik išmirkytos (RAW)

Ryžiai
Ryžiuose yra 8-ių itin organizmui svarbių aminorūgščių, kurios reikalingos naujų ląstelių susidarymui. Gausu lecitino ir kalio. Ryžių rekomenduojama valgyti esant padidėjusiam skrandžio rūgštingumui, sergant opa ir gastritu. Vartoti tik nešlifuotus ir geriausiai "Basmati"

Na ir pabaigai galima pasakyti, kad visos košės neblogai, gal išskyrus "beržinę"

Atgal į RECEPTAI 

 

Jei patiko, paspauskite Patinka :-) ačiū!