SuSaulium
Sveika Gyvensena
Sveika Gyvensena
Asmeninis treneris
SKAIČIAI
Atsiliepimai
SelfBranding
Kursai
Antsvoris
Uždari mokymai įmonėms
Media
VIDEO
Mintys
Receptai
mankštos
Naujienos
Stresas
Maistas
Naudinga
Dieta
Rekomenduoju
Kontaktai
Kūno masės indeksas KMI
Mintys

Pokyčio taškai

Norim ar nenorim sau prisipažinti, bet kiekvienas trokštam, kad kiti mus vertintų, gerbtų ar žavėtųsi. Ir ne ne bet kokie kiti, o tie, kurie mums svarbūs.

Kartais stengiamės nieko nekeisti gyvenime, bijodami prarasti tą užsitarnautą dėmesį ir pagarbą. Bet didysis gyvenimo paradoksas – mums visiems įdomu tai kas kinta, vystosi, o ne tai kas statiška...
Žmogaus gyvenime yra keletas etapų, kai keičiamės. Tie lūžio taškai pasikartoja ir būna kai mums sukanka apytiksliai 3, 7,14, 21, 33, 48 , 66, 85 metai.
Iki 33 metų pokytis, dažniausiai nelabai priklauso nuo mūsų sąmonės(žinoma būna išimčių) ir vyksmas daugiau susijęs su mūsų fiziologija. Kinta smegenų struktūra, bręsta kūnas, plečiasi akiratis, atsiranda vis nauji draugai ir nauji pomėgiai, ir mes vos spėjame susigaudyti.

  
„O kartais tenka pasiutusiai greitai bėgti vien tam, kad liktum toje pačioje vietoje!“ (“My dear, here we must run as fast as we can, just to stay in place“ Lewis CarrollAlice in Wonderland)

iki 30 metų, geriausia ką sau galite padaryti tai - judėti, mankštintis, sportuoti. Tai dinaminis laikotarpis, nuo kurio priklauso tolimesnis jūsų kaulų, raumenų, širdies ir smegenų efektyvumas. Tai laikotarpis, kai užsidirbama arba prarandama sveikata.

33

Bet apytikriai apie 33- sius metus vyksta Didysis Lūžis. Smegenys galutinai susiformavę, jau turime šiek tiek patirties, gyvenime dažniausiai matėm ir gero ir blogo. Pasaulis iš juodai balto kategoriškumo palengva įgauna visą spalvų gamą ir žymiai sunkiau apčiuopti gėrio ar blogio ribas, tolerancija auga ir mes patys pasijuntame lyg būtume „kažką“ supratę...
Tai svarbiausias lūžio taškas mūsų gyvenime, kai pokytis gali būti valdomas. Kai galim sąmoningai nuspręsti ko norime iš gyvenimo – pokyčio ar tolimesnio esamos realybės vystymo, tobulėjimo ar stagnacijos. Tai laikas, kai reikia, būtina stabtelėti ir nukreipti dėmesį iš aplinkos į vidų. Paklausti savęs kur aš atbėgau ir ta kryptimi, kur norėjau? Ar nepasiklydau ir ar iš viso žinau kur einu?


 
Jei pasiseka ir, suvokdami pokyčio galimybę ir svarbą, stabtelėjam tai šis 33 metų laikas yra pats geriausias, produktyviausias ir efektyviausias laikas pokyčiams. Mes dar jauni ir stiprūs, protas aiškus, įpročiai dar ne iki galo įsišakniję ir mes dar turim energijos ir avantiūrizmo  - skristi! Taip, SKRISTI!!! Šiuo laikotarpių, kai jums virš trisdešimt – laikas meditacijai. Ir ypač tai aktualu 21-jame amžiuje, kai informacijos lavina gerokai viršija mūsų priėmimo, apdorojimo ir interpretacijos galimybes. Tai didžiausias jūsų gyvenime tramplinas – tereikia stabtelėti, nustatyti kryptį, susikaupti ir...Šokti. Žingsnelis po žingsnelio strategija ne visada veikia...

48

Sekantis etapas apie 48 metus. Tai tikroji branda.Tačiau daugelis fiziškai pajunta naujus apribojimus, gali kristi energijos lygis ir dažniausiai stiprūs suvaržymai – turtiniai, socialiniai, perspektyviniai. Turime daugybę įsipareigojimų ir vėl esame priversti bėgti, bėgti, bėgti, nes fizinis pajėgumas dažniausiai pradeda kristi, o finansų reikia vis daugiau ir daugiau. Keičiasi hormoninė pusiausvyra, liek mažiau laimės ir džiaugsmo akimirkų, blogos patirties bagažas persveria gerąjį( taip sutvarkyta gamta – o jos dėsniai nelabai pasikeitė per paskutinius 50 tūkstančių metų) Norint išgyventi į atmintį labiau įsirėžia blogi, pavojingi, nemalonūs atsitikimai, kad ateityje stengtumėmės jų išvengti. Bet šis etapas dar labai, labai turi savyje potencijos pokyčiams ir tobulėjimui. Šiuo laikotarpiu daugelis ieško savo misijos šiame gyvenime ir susimąsto apie bendra-žmogiškąsias vertybes. Tai puikus laikas kai galima dar labai daug nuveikti. Džiugu yra tai, kad 21 amžiuje „penkiasdešimtmečiai“ tai praeito amžiaus „trisdešimtmečiai“ Nemažai žmonių įvardiną šį laikotarpį taip:  „Pagaliau prasidėjo tikrasis mano gyvenimas“ Turėtume žinoti tai gali būti naujas didelio džiaugsmo ir fantastiškų idėjų laikas.

Svarbu nebijoti fantazuoti, svajoti ir neapsiriboti.

66

66 metų  - tai laikas kai reikia ramiai perkainoti vertybes – pereiti iš fizinio lygmens į mentalinį ar dvasinį. Ir šis etapas neišvengiamas nei tiems, kurie pradėjo sąmoningo tobulėjimo kelią 33 ar 48 ar jo nepradėjo ir tiesiog atsidūrė akistatoje su nauju aš, labai panašiu į savo tėvą ar mamą. Tokiame amžiuje vienuoliai turi tradicija bent laikinai atsiskirti, išeiti į kalnus ar miškus. Skirti laiko perskirstyti jėgas iš fizinio lygmens į mentalinį. Pagal Tibeto legendas, kai kurie tokio amžiaus vyrai atsisveikina su artimaisiais ir išeina į kalnuose įsikūrusius vienuolynus, pakeičia vardą ir specialių technikų pagalba atsijauninę, pradeda naują, kitokį gyvenimą. Tai geras laikas tiems, kurie jį supranta ir priima. Tikrai tam nereikia tapti vienuoliu ar atsiskirti, tai tieisog istorinė paralelė. Daugelis pasaulinio garso rašytojų parašė savo didžiuosius, giliausius kūrinius būdami šiame gyvenimo etape. Dauguma pasaulio valdovų, jei nebuvo nužudyti(pavojinga profesija),pasiekė didžiausio klestėjimo savo karalystėms. Tai laikas kai ateina tikroji išmintis. Tai laikas kai beveik nelieka griovimo ir pilnai atsiskleidžia kūrimo potencialas.

Rytuose šio amžiaus žmonės didžiausioje pagarboje.  Tai vis dar geras laikas keistis ir tobulėti, bet tai padaryti vis sunkia ir sunkia ir beveik neįmanoma, jei nepradėjote savo sąmoningo pokyčio ankstesniajame etape. Tai puikus laikas kelionei į save per meditacijas, vizijas, įvairiausias tūkstančius metų žinomas dvasinio tobulėjimo technikas.

Pokyčio taškas nesvarbu ar jis būtų 33, 48 ar 66 ateina nepriklausomai nuo mūsų valios ir gali būti arba galimybių, arba nusivylimo laikas. Pokyčio taškai – tai kaip atsvėrę visatos vartai karts nuo karto leidžiantys padaryti neregėtą šuolį per laiką ir erdvę, bet jie būna atsivėrę neilgai: 2-4 metus aplink nurodytus taškus ir, jei to neišnaudojam tai iki sekančio atsivėrimo galime pasijausti lyg įstrigę.

Tokiais gyvenimo etapais nepaqprastai svarbu ir labai naudinga turėti vedlį, kuris jau praėjęs kelis etapus, empatiškas ir supratingas, turintis patirties. Tai gali būti mentorius, treneris, mokytojas, gyvenimo pokyčių specialistas, psichologas ar tiesiog išmintingas, jautrus, bet nelabai artimas pažįstamas. Taip… nelabai artimas… Kaip sakoma „Savo kaime pranašu nebūsi“. Deja, mes nepasiduodam, nesąmoningai blokuojam artimų žmonių įžvalgas ar patarimus. O ir artimieji dažniausia, deja, nenori, kad jūs radikaliai keistumėtės nes jie prie jūsų pripratę ir sunkiai įžvelgia potencialą. Paradoksas, bet taip jau yra.

Mano patarimas darykite pokyčius 33 -jų, jei praleidote tai vėliausiai iki 50, nes vėliau, galite ir nebenorėti. Mums gyvenimas visada suteikia galimybę rinktis požiūrio kampą ir kai ateina pokytis, įžvelgti tame arba problemą, arba galimybę. Ir tik nuo mūsų pačių priklauso kur mes pasuksim. Jei pokyčio taškų metu sugebam peršokti laiką ir erdvę, gyvenimo pabaigoje jausimės, lyg gyvenome ne vieną, o kelis gyvenimus.

Supraskite mane teisingai – visi amžiaus tarpsniai yra geri tobulėjimui ir paieškoms ir nebūtina laukti virsmo taškų amžiaus, nes niekas neatsitinka „per naktį“ tai procesas. Tiesiog istorinė statistika byloja, kad daugumas artėjant virsmo taškui pajunta vidinį nerimą ir impulsą pokyčiams. Šis impulsas kaip kibirkštis, kaip mašinos starteris gali jus išjudinti arba ne, bet ar toliau važiuosite priklauso nuo kuro(motyvacijos), mašinos stovio(jūsų sveikatos ir energijos) ir Tikslo kur norite nuvykti(vizijos).

Mūsų laikais vyksta daugybė išorinių pokyčių. Jei prieš 50-100 metų žmogus pradėjęs darbinę karjerą galėjo išdirbti vienoje darbovietėje iki gyvenimo pabaigos, Išgyventi vienoje vietoje visą gyvenimą, tai mūsų laikais atrodytų kaip nenormalumas… Bet straipsnis ne apie tai, ne apie išorinius pokyčius tokius kaip darbo ar gyvenamos vietos keitimas, o apie mūsų sąmonę, pasaulio ir savęs suvokimą, tobulėjimą ir bent jau bandymą mūsų pasaulį padaryti geresniu.

Ir svarbiausia, jei „Pokyčio tašką“ praeisite teisingai, tai, draugai ir pažįstami, kuriuos mylite ir vertinate, tikrai pastebės jūsų pažangą, tikrai įvertins jūsų pastangas, jie didžiuosis, kad yra su jumis.

Ir norim ar nenorim sau prisipažinti, bet kiekvienas trokštam, kad kiti mus vertintų, gerbtų ar žavėtųsi. Ir ne ne bet kokie kiti, o tie, kurie mums svarbūs.
Ruduo


Sveikai gyventi pavyksta tik tada, kai viskas paprasta, kai nereikia mitybai, mankštinimuisi ir meditacijoms skirti pernelyg daug laiko, dėmesio ir pastangų. Reikia paprastų, aiškių mitybos taisyklių - bet ne receptų, gyvenimo gairių - bet ne dogmų, efektyvių sisteminių, minutes trunkančių mankštų - bet ne valandų treniruočių, paprastų, efektyvių, trumpų meditacijų - o ne valandas trunkančių atsiribojimo technikų. Ir,žinoma, pradinio entuziazmo, žinių, tikėjimo tuo ką darai ir pasitikėjimo savo jėgomis. Jei ta į tobulėjimą vedanti veikla po dviejų mėnesių vis dar neteiks malonumo, o bus daroma tik prisiverčiant, "vardan tikslo", tai tik laiko klausimas kada grįšit į ankstesnį gyvenimo būdą tik jau nusivylęs, ciniškesnis ir kad ir kaip keistai tai neskambėtų - "protingesnis"...Vasara, saulė, UV apsauga


Saulės vonios yra labai mums reikalingos , bet kaip ir viskas ko per daug gali ir pakenkti.
Kremai nuo saulės yra vieni pavojingiausių kosmetikos gaminių!
Natūralios priemonės gali padėti apsisaugoti, bet tik tam tikrą laiką ir vis pakartotinai užsitepant. 
Siūlau nebūti tiesioginėje saulėje tarp 11 ir 15 val. Kitu laiku naudotis natūraliais aliejų mišiniais.

Eteriniai aliejai - Carrot Seed, Lavender, Pepermint, Helichrysum, Myrrh, Roman Chamomile, Frankincense, Sandalwood, maišomi su Baziniais nerafinuotais aliejais, kurie nelinkę oksiduotis dedant 15 -30 lašų eterinio aliejaus į 100ml bazinio :

 • Geriausiai iš bazinių aliejų saugo kviečių gemalų aliejus (SPF 20) ypač sumaišius su šalto spaudimo, nerafinuotu morkų aliejumi(Carrot Seed SPF 38-40) Eterinis morkų aliejus pasižymi panašiomis savybėmis.
 • Jei oda riebesnė puikiai tinka kokosų aliejus(SPF 7)
 • Jei oda labai sausa, geriau rasti ekologiško taukmedžio sviesto(6-7 SPF) ar šalto spaudimo Alyvuogių aliejaus(7-8SPF)
 • Stipriausiu UV filtru pasižymi morkų sėklų (ne eterinis)šalto spaudimo(SPF 38–40) aliejus (Carrot Seed Oil)

Pateikiu SPF lentelę tik čia ne visi yra...(ir kuo mažiau apdorotas tuo diddesnis SPF): 

Primenu, kad ruošiantis į saulę, reikia saugotis visų citrusinių aliejų!
Jei jau sugebėjote „sudegti“ naudokite gryną lavandų aliejų, sumaišytą su vandeniu(kad lengvai pasidengtų)


Prisilietimai

Lietimas vienas iš mūsų pojūčių, leidžiančių pažinti pasaulį, jausti aplinką ir save patį, bet dažnai kasdienybėje apsiriboja mūsų rankomis. Visas mūsų kūnas reaguoja į prisilietimus ir tai milijonų metų žinduolių evoliucijos rezultatas, kai šilta-kraujai gyvūnai, norėdami išsaugoti, sutaupyti šilumą(energiją) ėmė vienas prie kito glaustytis ir tam pirmiausiai reikėjo tarpusavio pasitikėjimo, vėliau džiaugsmo ir malonumo ir visa tai tapo galinga jausmų ir emocijų sistema, leidusia išsivystyti antrajam smegenų sluoksniui - limbinei sistemai . Mūsų kūnas jaučia tai ko nemato akys ir negirdi ausys, dalykus kuriuos vadiname - biolauku, energija, ir taip pat leidžia pajusti savo energijos ir emocijų klodus, kai esame liečiami. Lietimas gali pakelti mus į tokias ekstazės aukštumas, kad susijungiame su visata apie tai net negalvodami, pasineriame į tokias gelmes apie kurias net nefantazavome. Kaip ir prieš milijonus metų, norėdami visą tai pajusti - turime visiškai pasitikėti tuo kas mus liečia, atsipalaiduoti ir atjungti civilizacijos sukurtus tabu, tvirtai įsikirtusius mūsų protuose. Tantra, taoistiniai ir kiti mokymai - jau tūkstančius metų aiškinasi ir tobulina sistemas, jungiančias kūną, jausmus ir proto atpalaidavimą, ir leidžiančias žmogui priartėti "prie dievo" skamba gal kiek paradoksaliai, bet tai realijos. Žmogus tiek liesdamas tiek liečiamas tobulėja, tampa "žmoniškesnis", tolerantiškesnis ir dalinasi, ir nuskaito informaciją. Per paskutinius šimtmečius, vis daugėjant žmonių ir vis labiau intelektui dominuojant prieš išmintį mes vis mažiau dėmesio skiriam prisilietimams(gal nebent prie lietimui jautrių ekranų), apsikabinimams, empatijai, o tai evoliucinis žingsnis atgal - į roplių pasaulį tik skirtumas toks, kad intelektualių. Jei nenorime tapti robotais, nepamirškime liestis, glaustis, myluotis ir, kad po truputį tai taptų norma. Pakeiskime pasąmonės programas, ribojančias jausmų rodymą, atsigręžkime į senus, pamirštus, bet tokius svarbius, tūkstančius metų gyvuojančius lietimo, pojūčių, meilės, empatijos, supratimo ir išminties siekiančius, mokymus, kurie informaciniame amžiuje nusimetė paslapties skraistę ir tapo visiems norintiems prieinamais.

Pokyčiai - sąmoningas tobulėjimo kelias


Tik perėjęs į kitą krantą, patyręs „kelionės“ sunkumus, išbandymus ir džiaugsmą, iš tikro gali įvertinti savo ir kitų padaryto pokyčio svarbą ir pajusti tikrą, vežantį, motyvuojantį džiaugsmą. Kartais pokyčio poreikis ateina pats savaime per tokius pojūčius kaip nepasitenkinimas esama padėtimi, sveikatos problemos ar per menkas uždarbis, bet dažniausiai asmeninio tobulėjimo keliu pasukęs žmogus pats kuria, modeliuoja ir planuoja savo ateities augimą, o jis įmanomas tik turint drąsos vis iš naujo, palikus komforto zoną, leistis į nežinomybę. Pašalinis, tik neaišku ar blogas, tokio proceso poveikis yra  turimo sociumo praradimas, nes būnant skirtingose bedugnės pusėse nebelieka anksčiau jungusių interesų bendrumo ir labai pasikeičia informacijos ir sugebėjimo reaguoti į aplinkos pokyčius greitis. Daugelis buvusių draugų lieka kitame laikmetyje, kitoje vertybių skalėje ir tenka su tuo susitaikius arba kurti naują draugų ir bendraminčių ratą arba rinktis atsiskyrėlio( šiek tiek perdedu) kelią. Bet svarbiausia pokyčių dalis – kaifas, užsitęsusi jaunystė ir jausmas, kad pragyvenai ne vieną, o kelis gyvenimus! Tai už pokyčius, draugai ir, kad ir toliau išliktume draugais :-)
Saulius 2014 05 16 


Knygos keičiančios mąstymą, motyvuojančios pokyčiams.

 • T.Colin Campbell - "Natūralus būdas išvengti ligų": Tikrai išsami, moksliškai argumentuota knyga apie sveiką mitybą, mėsos ir pieno produktų žalą, ligų prevenciją ir pramonės politiką, formuojant visuomenės nuomonę. Dalis mano mokinių ir pažįstamų po šios knygos labai lengvai atsisakė mėsos ir pieno produktų.
 • Shigeo Haruyama - "Tikroji sveikata prasideda galvoje": Aiški trijų sveikatos elementų: mitybos, fizinio aktyvumo ir meditacijų visumos būtinybė šiuolaikiniam žmogui ir svarbiausia mintis - "apie sveikatą reikia galvoti tada, kol dar nesergam."
 • Hiromi Shinya - "Fermentų faktorius" Pparastai apie sudėtingus kūne vykstančius procesus. Kitos to paties autoriaus knygos "Mikrobų faktorius" ir "Jaunystės fermentas" jau tik pirmosios kygos šešėlis.
 • Viktorija Boutenko - "Žalia mityba" labai paprasta, jausminga, asmeniška istorija, tikrai motyvuojanti keisti mitybos įpročius. Labai lengvai skaitosi! Tik nerekomenduoju žiūrėti receptų.
 • Douglas N. Graham - Mitybos formulė 80/10/10: Labiausiai mano mitybos ir fizinio aktyvumo modelį atitinkanti knyga. Rekomeduoju ją skaityti, kai žmogus jau turi sveikos gyvensenos praktikos, žinių ir jau yra kelyje į tobulėjimą. Tai labiau vadovas pažengusiems. 
 • Bruce H. Lipton - "Tikėjimo biologija": Pasaulėžiūrą praplečianti ir į daugelį dalykų priverčianti pažiūrėti kitaip knyga.
Knygų sąrašą po truputį plėsiu...
Energija - svarbiausias TAVO kapitalas


Kai dirbu individualiai ar vedu kursus vadovams, specialistams ar vadybininkams, kurių pagrindiniai tikslai yra: pinigai, kerjera ar profesinės kompetencijos, visada susiduriu su pirminiu nepatiklumu ir skepticizmu: "Kaip sveika gyvensena gali įtakoti mano socialinį statusą, karjerą ir pinigus?" Po kelių mėnesių darbo su savimi, jei nenusižengiama sistemai, tokių klaustukų paprastai jau nebekyla... 
Suvokimas, kad sveikata - brangiausias turtas, tavo gyvenimo laikas - vertingiausias, neatsinaujinantis resursas, o energija - pagrindinis kapitalas keičia viską: ir pasaulėžiūrą, ir vertybes, ir prioritetus. Žmogus, pradėjęs teisingai maitintis, sportuoti ir medituoti, po kurio laiko suvokia  arba, gal greičiau, pajunta kiekviena savo organizmo ląstele, kad diena tapo ilgesnė, naktis ramesnė, grįžo jaunystėje buvęs optimizmas ir svajonės, ir jaučia pakankamą rezervą jėgų, kad įgyvendinti tai kas atrodė anksčiau neįmanoma, nerealu...
Mankštinimasis ar sportavimas su 
adekvačiu krūvių paskirstymu ir teisingomis pertraukomis poilsiui, išvalo, duoda signalus atsinaujinti ir aktyvuoja visas kūno ląstelių sistemas, prikelia jas naujam gyvenimui. Teisinga mityba pateikia reikalingas medžiagas naujų raumenų, smegenų, skeleto ir kitų organizmo sistemų ląstelių ir elementų statybai. O meditacinės technikos leidžia naujai, pro pozityvumo filtrą, apžvelgti savo gyvenimą. Pasikeitusi išvaizda taip pat turi įtakos statusui tiek partnerių, tiek bendradarbių tiek vadovų akyse - žmogus, kuris randa jėgų pokyčiams, visada pelno kitų pagarbą!
Mūsų kūnas pajėgus tobulėti - per 3 metus pasikeičia 98% mūsų kuno ląstelių - vadinasi reikia tik noro ir kažkiek darbo, kad taptume naujais žmonėmis su nauju, gražesniu ir stipresniu kūnų, šviesesne, gerokai geriau veikiančia galva. Na o tai turėdami tikrai galite ir daugiau nuveikti ir pasiekti ir uždirbti - atrodo akivaizdu? Bet sunkiausia tokiems užimtiems žmonėm stabtelti, apsidairyti ir apsispręsti - MAN TO REIKIA! Dabar, o ne rytoj arba nuo pirmadienio, arba po naujų metų, arba...po infarkto, insulto ar...Šiandien sekmadienis - tai diena kuri pasikartoja kartą per savaitę. Paskirkite ją poilsiui, džiaugsmui ir pamirškite(visai pamirškite) darbus, prisiminkite ką reiškia pasvajoti ir pamąstyti apie gyvenimą - tai bus gera pradžia jūsų pokyčiams. Sėkmės ir gerų sekmadienių :-)

Laimingo žmogaus, neatsakingos mintys apie prasmę...

Dažnas ieškantis gyvenimo prasmės - jos neranda, o daugelis jos neieškančių tiesiog žino kas tai yra, o tiksliau jaučia... Paradoksas? Ir taip ir ne. Mes esame gyvos būtybės ir mūsų gyvastį nusako VEIKSMAS. Ir jis gali būti tiek vidinis, tiek nukreiptas į išorę.  


 
Jei veiksmo nėra, o yra tik pamąstymai – mes įkliūvame į spąstus. Protas gali tik įvertinti prasmingumą, bet ne jį sukurti. VEIKLA, kuri mums patinka, užveda, veža ar motyvuoja, nesvarbu ar ji pagal kokius nors kriterijus prasminga ar ne, daro mus laimingais ir suteikia mums gyvenimo prasmę. PRASMĖ tiesiogiai susijusi su LAIME, o laimė yra procesas – veiksmų seka, o ne pats tikslas ar stotelė. Laimingas žmogus – dažniausiai negalvoja apie prasmę, bet jau vien jo buvimas laimingu, suteikia gyvenimo prasmę kitiems, jį supantiems žmonėms, o tai jau PRASMINGA. Netikiu, kad nelaimingas (subjektyviai) žmogus gali nugyventi prasmingą gyvenimą. Paklauskite laimingo žmogaus ar gyvenimas turi prasmę ir išgirsite atsakymą – TAIP! 
Laimė ir gyvenimo prasmė – labai individualios sąvokos, todėl ir nepavyksta jų klonuoti ar uniformuoti.

Visos senosios, tobulėjimą skatinančios ir harmonizuojančios psichiką technikos, kurių pagalba žmonės siekia LAIMĖS ir pilnatvės akcentuoja tris pagrindines SĄLYGAS: fizinio kūno sveikatą, mentalinę harmoniją ir mitybos adekvatumą. Jei šios trys sritys subalansuotos, kitaip sakant, jomis pasirūpinta, žmogui užtenka energijos VEIKSMAMS – siekiams, pokyčiams, tobulėjimui, meilei, draugystei, darbui, poilsiui, meditacijai ir t.t.
Neieškokit prasmės kažkur begalybėje, labai „dideliuose“ dalykuose, kančioje ar kompromisuose vardan geresnės ateities, ar filosofiniuose proto išvedžiojimuose. Sudarykite sau SĄLYGAS tapti LAIMINGAIS ir atrasite SAVO gyvenimo PRASMĘ.

Kiekviena iš 50 trilijonų mūsų kūno ląstelių – taip pat turi gyvenimo prasmę - atlieka savo funkcijas: stengiasi išlikti, būti sveika, daugintis, ne kovoti, o bendradarbiauti su šalia esančiomis, kitomis ląstelėmis ir paklusti bendrai kūno sveikatos programai. Kad ir kaip keistai nuskambėtų, mes žmonės, visų pirma, esame atsakingi už mus sudarančių ląstelių gerbūvį! Pirmiausiai suteikime joms sąlygas būti sveikoms. Ląsteles galima būtų palyginti su piliečiais, susibūrusiais į valstybę (kūną) ir tikinčiais, kad valdžia (centrinė nervų sistema) bent jau bandys jais pasirūpinti, o jie, tada savo ruožtu, rūpinsis valstybe, kuri juos gina ir puoselėja. Tai uždaras ratas atviroje sistemoje. Perkelsim šią situaciją į aukštesnę dimensiją – jau turėsime visuomenę su jos vertybėmis, tikslais ir poreikiais, o jei į dar aukštesnę, tai privalėsime į Žemę pažiūrėti kaip į vientisą, GYVĄ organizmą, sudarytą iš milijardų gyvybės formų, kurių kiekvienos tikslas atlikti savo prigimtines funkcijas, būti laimingu, tobulėti ir nekenkti savo kūnui – ŽEMEI.

Saulius Urbonas


2012 10 03 SKAIČIAI - trijų metų ataskaita

Sukako 3-ji metai, kai viešai pradėjau skaityti paskaitas, vesti kursus ir šiek tiek daugiau kaip 2-ji metai, kai pradėjau mokyti sveikos gyvensenos ir asmenybės tobulėjimo metodikų individualiai.
Per šį laikotarpį paskaitas gyvai išklausė daugiau kaip 3000, internetinius seminarus, mankštų video ir pasisakymus per skirtingas TV laidas - daugiau kaip 200.000 žmonių. 
Bet labiausiai mane džiugina, kad individualiai dirbę su manim mokiniai – pasiekė tai ko nei aš, nei jie prieš keletą metų net negalėjo įsivaizduoti. Tai tik keletas įspūdingų rezultatų:

 • Visiškai atsisakė insulino:  4-i antrojo tipo diabetu sirgę ir 1-as, kuriam oficialiai buvo diagnozuotas pirmojo tipo diabetas
 • Bendras mokinių numestas svoris(nors tai nebuvo pagrindinis tikslas) virš 500 kg. Maksimalus pasiekimas 59 kg.(per 2 metus)
 • Atsikratė migreninių galvos skausmų 3
 • Atsisakė rūkymo, kavos ar alkoholio 18(tikiu, kad niekada to daugiau ir nedarys, nes to pasiekė patys)
 • Pasitraukė depresija, baimės ir neužtikrintumo jausmas 11
 • Susitvarkė virškinimas, oda ir pranyko metų metus kankinusios alergijos 18
 • Pakeitė gyvenimo stilių ir pradėjo naujas veiklas 7
 • Visiškai atsisakė vaistų, kurie buvo “būtini“- nuo kraujospūdžio, asmos, artrito ir t.t. 31

Tai tik skaičiai, kurie, žinoma neatspindi tikrosios, patyrusių pokyčius žmonių, emocinės būsenos, jų entuziazmo ir noro perduoti tai savo artimiesiems, vaikams ar anūkams.
Per šiuos tris metus pats daug ko išmokau, supratau, kad žmogaus galimybės beribės ir tūkstančius metų veikianti sistema: mokinys - mokytojas, kai abi pusės yra aktyvios, veikia ir daro stebuklus.

Linkiu visiems SVEIKATOS, LAIMĖS ir GERBŪVIO! 
Esame tik pradinukai "Gamtos Mokykloje"


Mokslas pažengė tikrai toli ir atrado daugybę dalykų, bet atrodo, kad esame geriausiu atveju penktoje – šeštoje gamtos mokyklos klasėje, o jei kalbėti apie mitybos discipliną, tur būt, dar tik atėjome į mokyklą, nes kiekvieną dieną vis sužinom ką nors naują, atrandam naujas maisto sudėtines dalis ir suprantam kokie svarbūs ryšiai tarp atskirų elementų. Taip, kad iki „gamtos kūrėjo“ universiteto dar labai toli, o ką jau kalbėti apie doktorantūra. Kiekvieną dieną padaromi vis nauji moksliniai atradimai, kartais patvirtinantys tai ką jau žinom, o kartais paneigiantys visą, iki šiol atrodo, nepajudinamą koncepcija. Kaip tik todėl, kai analizuojame mokslinių tyrimų rezultatus, statistinius duomenis ar jau pateiktas išvadas, tiesiog privalome pasitelkti paprasta holistinę logiką ir paklausti savęs: „Ar tikrai tyrimas padarytas adekvačiai, ar užsakovas nebuvo suinteresuotas, ar mokslininkai mato visumą ar tik atskiras detales, ar tyrimo užduotis sudaryta atsižvelgiant į gamtoje ęsančius tarpelementinius ryšius ar tik atskirų, atribotų dalių saveiką?"
Mitybos moksle šiuo metu jaučiamas rimtas atsilikimas, nes lyginant su fizika ir chemija, kurią per amžius finansavo karo pramonė, mitybos kaip sveikatos nešėjos tyrimai buvo labai riboti. Visos mokslo pajėgos buvo metamos kaip pigiai, greitai ir mažiausiomis sąnaudomis prigaminti negendančio, lengvai transportuojamo, skanaus ir ... vedančio į priklausomybę(verslo sėkmę) maisto. Šiuo metu nėra suinteresuotos pramonės, kuri norėtų išsiaiškinti kas yra sveika, o kas ne! „Sveikatos apsauga“ – farmacininkų rankose, gydytojai taip pat, chemijos pramonė ir toliau finansuojama, kad užburtų mus skoniais, prigamindami tūkstančius maisto priedų ir sugalvodami naujų apdirbimo technologijų ir galėtų pamaitinti mus nesvietiško skanumo „produktais“ ir, žinoma, tabletėmis ir piliulėmis. Visi turi pakankamai darbo ir dauguma jo netektų, jei staiga visi pradėtų maitintis tuo kas mums skirta nuo pat gimimo - GAMTOS! Negalime remtis moksliniais tyrimai, jei jie prieštarauja paprastai, elementariai logikai, jei jie ignoruoja prigimtines mūsų jusles. 
Jei gamtoje yra kas nors kas pats iš savęs be prieskonių ir sumaišymo yra mums skanu – tai neatsitiktinai, tai reiškia kad mums tai tinka ir visai nesvarbu kiek tame maiste yra vitaminų, mineralų, angliavandenių ar baltymų, nekvaršinkime sau dėl to galvos – tuo pasirūpino šimtai milijonų metų evoliucijos. Pirma atsirado maistas, o tik po to mes su savo juslėmis. Visi gyvi padarai žemėje gimsta žinodami ką jiems valgyti, taip pat ir mes. Nei vienas gyvis nevalgo virto, kepto, o tuo labiau rafinuoto ar sintetinto maisto, jei tik turi jiems skirtojo. Paskutiniu metu labai daug netgi sveikatos specialistų rekomenduoja valgyti kuo daugiau daržovių ir atsargiai elgtis su vaisiai – koks antigamtiškas požiūris! Jei atsirastumėt Rojuje – taip taip rojaus soduose, kur pilna visokios augmenijos ir gyvūnų, bet nėra jokių įrankių ir žinomą kepimo virimo prietaisų, lėkščių, prieskonių ir padažų – visi, kurių skonis dar galutinai nesugadintas „civilizuotų“ produktų pirmiausiai iki soties pavalgytumėt vaisių – dieviško skonio maisto ir, tik po kurio laiko, karts nuo karto pasieškotumėt dar kažko  - lapų, žolių, šakelių. Esu tikras, kad kol šio maisto būtų į valias, nekiltų noras raustis į žemę, ieškant šaknų, grybų ar  bandyti pasigauti ir „šviežiai“ suvalgyti, taikiai nusiteikusių gyvūnų ar paukščių. Aš už mokslo pažangą, bet tik jei ji neprieštarauja elementariai gamtos logikai ir už tyrimų nekyšo kieno nors suinteresuotos ausys, nors tai būtų ir sveikatinimo įstaigos, instituto ar PSO. 
Daugelis mano mokinių ateina sutrikę ir pasimetę, nes pradėję domėtis sveikata susiduria su daugybe prieštaraujančios informacijos, jaučiasi blogiau nei iki to, nesusitvarko su emocijomis, susiduria su galingu artimųjų ir visuomenės pasipriešinimu ir jaučia baimę, nes nežino ar elgiasi teisingai. Taip yra, nes dauguma mūsų niekada nesimokė tokios disciplinos kaip SVEIKATA ir metodų kaip ją išlaikyti arba išgyti, jei jau atsirado problemų. O jei nesimokėte – tai iš kur galite žinoti? Jei perskaitote knygą apie matematiką tai tur būt dar nereiškia, kad jau žinote kaip ją taikyti? Kaip matematikos taip ir sveikatos reikia mokytis, kad žinias galėtume pritaikyti gyvenime. Nugalėti baimes, nuraminti vidinį konfliktą ar atsikratyti priklausomybės, nesvarbu kam ji būtų: cigaretėms, alkoholiui, maistui ar internetui - sunkus uždavinys, jei nėra palaikymo, žinių ir, žinoma, didelio asmeninio noro. Ieškokite bendraminčių, ieškokite mokytojų. Nelikite vieni  - tai sunkiausias būdas pasikeisti. 
SuSaulium@gmail.com  Saulius Urbonas.Apie kalorijas, svorį ir apie mokslo klystkelius...

Visada kartojau, kad kalorijų skaičiavimas ir kalorijomis paremta dietologijos teorija yra visiška nesamonė, nes prilygina mūsų kūną  puodui su vandeniu, o energetinius procesus - laboratorinėmis sąlygomis, krosnyje sudegintam kurui. Tai beveik tas pats, jei kvantinės fizikos reiškinius bandytume aiškinti, remdamiesi I. Niutono fizikos dėsniais. Radau labai smagiai parašytą straispnį, kurio labiausiai įsimintinas vietas čia pacituosiu, o tie, kas turi daugiau laiko, gale rasite ir nuorodą į orginalų šaltinį. Tai štai:  

"Mokslininkai iš nedidelės ekspedicinės grupės, braukdami prakaitą nuo veidų, stebi saigas – stepėje gyvenančias antilopes. Jie aiškinasi kiek natūraliomis sąlygomis suėda gyvūnai žolės. Šio pašaro kaloringumas, tai yra šilumos kiekis, kuris išsiskiria sudegant jam kalorimetre, mokslininkams jau žinomas. Belieka tik palyginti šios „potencinės energijos“, esančios saigos maiste, kiekį su darbu, kurį atlieka jos raumenys kasdienybėje.

Bet... kuo ilgiau mokslininkai stebėjo, tuo liūdnesnės mišios artėjo, nes tos saigos buvo kažkokios neteisingos. Mažokai jos rijo – jų suėstos žolės kalorijų kiekis buvo kelis kartus mažesnis, negu naudojo energijos jų raumenys. Riebalų atsargos čia ne prie ko – kokie gali būti riebalai pas saigas vasaros viduryje? Liūdniausia buvo tai, kad saigos prieštaravo visoms „moksliškai pagrįstoms normoms“: jų maisto kaloringumo aiškiai neužteko gyvybei palaikyti, nors jos tuo pačiu metu atrodė linksmos ir gyvybingos... O linksmiausia buvo, kai viena jauna saiga užvertė uodegytę į viršų ir išmetė eilinę porciją spiriukių mokslininkams prieš akis, tarsi tuo sakydama: jūs neatlikote eksperimento iki galo, gerbiamieji moksliukai. Pasirodo, kad tas šienas, praleistas per antilopės organizmą ir išdžiovintas, irgi dega. Vietiniai gyventojai jį naudoja kurui. Kitaip sakant, išmatos irgi turi kaloringumą.

Bet dar linksmiau pasidarė mokslininkams, kai jie įsitikino, kad išmatų kaloringumas atitinka saigos suėsto maisto kaloringumą. Išeitų, kad gyvūnas ne tik suėda mažiau, negu reikalinga jo raumenų darbui, bet dar ir išskiria tiek pat, kiek ir suėda. Tai yra, raumenų darbui nelieka nieko. Mokslininkai gerai suprato, kad tokios išvados ne jų ataskaitoms, todėl pasibarstė sau plaukus iš kalorimetro pelenais, kurie liko po spiriukių sudeginimo, ir reikalą taip užbaigė.

Dar vienas eksperimentas, kuris buvo atliktas 1983 metais tuometinėje TSRS, ir kuris įvarė akademikus su visomis jų kalorijomis vėl į akligatvį. Vadovaujant Galinai Šatalovai (žinoma vegetarizmo šalininkė, gydytoja, neseniai mirė pragyvenus 95 metus) ir prižiūrint komisijai iš Sąjunginio fizinės kultūros mokslinio-tyrimo instituto (ВНИИФК), buvo organizuotas daugiadienis maratonas maršutu Novosibirskas-Barnaulas (500 km). Maratone dalyvavo dvi grupės: viena, paruošta G.Šatalovos, ir kita įprastinių maratono bėgikų. Maratono sąlyga – per parą nubėgti maždaug 70 km, ne mažesniu kaip 10 km/h greičiu.

Šatalovos grupė maitinosi žolių nuovirais, sultimis, medumi, salotomis iš daržovių ir žalumynų, šviežiomis košėmis, virtomis vandenyje, ruginiais paplotėliais, virtomis pupelėmis, riešutais. Šios grupės bėgikai per parą gaudavo 28 gramus baltymų, 25 gramus riebalų ir 180 gramų angliavandenių, ir visa tai sudarė 1200 kcal.

Tradiciniai maratono bėgikai maitinosi pagal tuometinio mitybos instituto normas – 190 gramų baltymų, tiek pat riebalų, 1300 gramų angliavandenių, o visa tai sudarė 6000 kcal.

Abiejų grupių bėgikus reguliariai svėrė ir komisijos nuostabai to svėrimo rezultatai pranoko visus lūkesčius – Šatalovos grupės bėgikų svoris, kurie maitinosi tik 1200 kcal, gale distancijos buvo didesnis, negu pradžioje. Tradiciniai bėgikai, vartoję 6000 kcal, gale distancijos visi buvo netekę svorio žymiai. 

Visą straipsnį rasite čia:   http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/apie_viska/Kaloriju_gaudymas_gyvuose_organizmuose


2010 08 30  Limfos cirkuliacija

Gera limfos cirkuliacija yra svarbi geros sveikatos dalis. Limfinė sistema yra paraleli kraujotakos sistemai yra kažkiek panaši į veninę kraujotaką. Limfos "gyslos" neturi pompos ir ją stumia raumenys. Todėl labai svarbu pastoviai judėti, kad nebūtų limfos stagnacijos. Limfos yra 3 kartus daugiau nei kraujo (apie 14 litrų, kai kraujo tik apie 5 litrus). Limfinė sistema yra tarsi kanalizacija žmogaus organizme. Su limfa lastelės pašalina atliekas, medžiagų apykaitos produktus, kurie po to yra filtruojami, neutralizuojami ir pašalinami. Išvalytas limfos skystis grąžinamas į kraujotaką per subklavinę veną, ir patekusi į kraujo sistemą limfa yra vadinama plasma, bet faktiškai tai tas pats skystis. Tad galite įsivaizduoti, kas atsitinka, jei ta kanalizacija veikia prastai, ar net yra užsikimšusi - atliekos pradeda kauptis ir lįsti pro kitas vietas - pvz, odą. Taip pat pradeda veistis visokios infekcijos ir t.t. Tai ištrauka iš: http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html 


2010 12 19  Liga draugiškas signalas pokyčiams, o ne priešas...

Dauguma žmonių, susirgę sunkia liga, gyvena gyvenimą tokį, koks buvo iki ligos. Jie nenori ar negali suprasti, kad nepakeitus gyvenimo būdo ir sąlygų, kuriose gyveno, iš pagrindų, vaistai ir gydymo metodikos bus bejėgiai. Jei ir pasijus gydymo metu geriau, pabaigus gydymą, liga sugrįš. Ir nebūtinai tokia pati. Blogiausia, kad ir gydytojams nelabai tokie pokyčiai rūpi. Nors juos galima suprasti – jų verslui reikalingi klientai..
Jei nekeičiate nieko, o tik ryjate tabletes ar švirkščiatės vienokius ar kitokius tirpalus į save, sveikatos esminio pokyčio į gerąją pusę ir negali būti. Vaistai ir medicininės procedūros – tai ne sąlygos organizmui normaliai funkcionuoti, o tik laikina terapinė būsena, skirta sugrąžinti organizmo funkcijas į pusiausvyrą, bet jie visai negarantuoja (to jie ir negali) tos būsenos stabilumo. Stabilumą užtikrina jūsų pačių kasdieninis elgesys ir sąlygos, kuriose gyvenate
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/sveikatos_filosofija/sveikti_keisti_gyvenima 
 


2010 05 15  Nesuklysim pasakę, kad vakar vakare gėręs žmogus iš ryto šlapinasi „savo paties smegenimis“.

Alkoholis patekęs į kraują nuriebalina eritrocitų paviršių kas automatiškai veda link jų sulipimo. Pasiekus tam tikrą alkoholio kiekį kraujyje jie sulimpa. Dažniausiai susidaro 200-500 eritrocitų sankaupos, kurių skersmuo siekia 60 mikronų, o retesniais atvejais sankaupose jų skaičius siekia tūkstantį ir daugiau. Tokio darinio praėjimas smulkučiais kapiliarais (pvz. smegenyse) dažnai yra problematiškas. Dažnai tokios eritrocitų sankaupos tiesiog užblokuoja smegenų kapiliarus, taip atsiranda mikro trombai, kurių dėka audiniai apmiršta ir jaučia pastovų deguonies stygių kas ir sukelia taip mums gerai pažįstamą galvos svaigimą. Kartais tokius trombus padidėjus spaudimui tiesiog per jėgą prastumia per kapiliaro susiaurėjimą kas savaime suprantama suplėšo kapiliaro sieneles. Turbūt visi esat matę daug geriančių žmonių raudonas nosis, žandus, ausis ar sprandus… Ar dar kyla klausimų iš kur tas „sveikas“ raudonis? Baisiausia yra tai, kad tas vyksta ne tik su paviršiniais audiniais, alkoholis paveikia visa organizmą ir visus vidaus organus. Galvos skausmas arba kitaip vadinamas „pachmielas“, kurį jaučiam ryte po išgertuvių yra sukeliamas ne ko kito, o žuvusių nuo deguonies trūkumo smegenų ląstelių šalinimo „tiesioginio praplovimo“ metodu t.y. padidėjusiu fiziologinio tirpalo spaudimu. Dėl to mums iš ryto ne tik, kad skauda galvą, bet dar ir troškina. Taigi nesuklysim pasakę, kad vakar vakare gėręs žmogus iš ryto šlapinasi „savo paties smegenimis“.
Ne visi žino, kad alkoholiu piktnaudžiaujančio žmogaus smegenų paviršius, pasak patologo anatomų yra panašus į veltinį kiaurai išėstą kandžių. 


2010 03 29  Ekstraktas“ iš straipsnio „Cholesterolio svarba

 Jeigu ryte valgomas saldus patiekalas ir fiziškai dirbama, gliukozė sunaudojama kaip substratas energijos gamybai. Jeigu vakare suvalgomas saldus patiekalas ir einama miegoti, gliukozė paverčiama sočiaisiais riebalais, iš ryto tulžies pūslė pilna, burnoje kartu, o kraujo plazmoje – padidėjęs cholesterolio kiekis. 
Dar vienas variantas – prostatos adenoma. Žmogus nejuda – hormonų gamyba antinksčiuose sutrinka ir žmogus, prisižiūrėjęs tuščiaburbulinės reklamos, griebiasi "prostamolio", tikėdamasis, kad šis išspręs problemą. Išspręs tik tokiu atveju, jei žmogus ims fiziškai aktyviai gyventi ir nukraus papildomą funkciją nuo prostatos.
 

Jeigu žmogus nejuda, nedirba fizinio darbo, maitinasi „gerai“ - saldžiai, tulžis tampa nereikalinga, ji kaupiasi tulžies pūslėje ir po kurio laiko joje susidaro akmenys (o po to jau klasika – trys dūriai į dešinį šoną vienu metu ir tulžies pūslė šiukšlių dėžėje).

Fizinės veiklos neįmanoma pakeisti jokiais vaistais

Kas atsitinka su kraujagyslėmis, jei maitinimas saldus, o judėjimo nėra? Jos pasidengia sklerotinėmis plokštelėmis ir organizmo aprūpinimas deguonimi nuo to pagerėja? Ne, atvirkščiai – pablogėja. Smegenys gauna mažiau deguonies, širdis taip pat. Ir tuomet, kad apsirūpinti deguonimi, smegenys ims didinti kraujospūdį, kad kaip nors prasibrauti pro tas sklerotines plokšteles. Jei kiti organai dar gali kažkiek dirbti anaerobiniam režime, tai širdis ir galvos smegenys – ne. Jiems deguonis būtinas nuolatos. Jei smegenims dėl užsinešusių kraujagyslių ims trūkti gliukozės, jie pakels gliukozės gamybą organizme ir tuomet turėsime diabetą. Dažniausiai šios dvi problemos atkeliauja pas žmogų tandemu – diabetas plius hipertonija. O iš tikro šių problemų priežastis – padidėjęs MTL kraujyje, dėl žmogaus hiperaktyvios mitybos ir hipoaktyvaus gyvenimo būdo
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Cholesterolio_svarba  


2010 03 19  Cukrus – legalus narkotikas? (Santrauka iš Andy Jakševičius straipsnio)

Cukrus yra labai žalingas maisto produktas ir jo reikia vengti kaip maro. Pagal naujausius tyrimus cukrus yra narkotikas ir cukraus priklausomybės yra sunkiau atsikratyti negu kokaino ir tai yra moksliniais tyrimais įrodytas faktas. Pelėms buvo leista rinktis cukrų kokainą ar vandenį ir visos pelės rinkdavosi cukrų. Net ir tos pelės, kurios ankščiau gaudavo kokaino labai greitai ‘persijungė’ į cukrų. Šie simptomai gali parodyti, kad jūs turite cukraus priklausomybę:
•Niekaip negalit numesti svorio, net jei pastoviai sportuojate
•Jaučiatės liūdnas (depresija)
•Blogai miegate
•Dažnai jaučiatės pavargęs ir mieguistas
•Aukštas kraujo spaudimas
•Nuolat norite ko nors saldaus
•Padidėjęs blogas cholesterolis 
Vidutinis vartotojas kartai net nežino kad jis vartoja labai daug cukraus, yra jis yra dedamas į labai daug produktų ypatingai pusiau paruoštus ar pagamintus parduotuvėse. 0,5l Coca-colos buteliuke yra apie 10 arbatinių šaukštelių cukraus. Todėl nustok save nuodijęs ir pradėk gerti vandenį. Beje dietinė Cola yra dar blogiau nes ji pasaldinta dirbtiniai saldikliais kurie sukelia vėžį ir kitas ligas. Taip pat labai daug cukraus yra alkoholiniuose gėrimuose. Cukrus slopina imuninę sistemą Du arbatiniai šaukšteliai cukraus bent dviem valandom 50% prislopina imuninę sistemą ir taip atverią kelią infekcinėms ligoms. Žinant kad dauguma žmonių pastoviai naudoja cukrų – reiškia kad jų imuninė sistema yra prislopinta visą dieną ir nenuostabu kad jei pasigauna infekcines ligai tokias kaip sloga, gripas ir kt. Cukrus sutrikdo mineralų balansą ypatingai ‘ištraukia’ iš kaulų kalcį, kuris per ilgesnį laiką veda į osteoporozę. Nors cukraus skonis yra saldus patekęs į organizmą jis rūgština – pakeičia rūgščių ir šarmų pusiausvirą. Cukrus skatina blogojo cholesterolio gamybą ir sumažina gerąjį cholesterolį(HDL).Aukštas gliukozės kiekis kraujyje ir fermentacija labai skatina vežinių ląstelių dauginimąsi. Cukrus veda į ankstyvą senėjimą ir susiraukšlėjusią odą . Man juokinga, kai matau moteris tepant ant veido ir kitų kūno dalių brangius kremus ir po to šlamščiant saldumynus. Cukraus vartojimas sukelia autoimunines ligas tokias kaip artritas, astma, išsėtinė sklerozė ir kt. Cukrus sukelia širdies ir kraujagyslių ligas, nes jis nusėda ant kraujagyslių sienelių. Cukrus net gali pakeisti jūsų DNR struktūrą. Cukrus gali sukelti kataraktą ir kitas regėjimo problemas. Cukraus vartojimas gali sukelti Alzhaimerio, depresiją ir dar daug kitų ligų. Cukraus vartojimas veda į hormonų disbalansą. Cukrus sukelia dantų ėduonį. Jei iš cukraus gautos kalorijos yra nesudeginamos atliekant fizinę veiklą, tai jas organizmas paverčia I riebalus, kurie atsiranda ant jūsų pilvo, šlaunų ar kitų kūno vietų. Tai veda į viršsvorį ir nutukimą. Cukrus cukrui nelygus ne visas cukrus yra vienodas. Dauguma vaisių turi nemažai cukraus bet jis nedaro jokios žalos. Nes vaisiai turi skaidulų, kurios sulėtiną cukraus įsisavinimą ir duoda mums taip reikalingos energijos. Taip pat vaisiai turi enzimų, kurie padeda suvirškinti ir įsisavinti. Tačiau nevertėtų piktnaudžiauti džiovintais vaisiais, nes jie turi daug didesnį cukraus kiekį ir nebeturi enzimų... http://sveikatossaltinis.blogas.lt/cukrus-legalus-narkotikas-6.html

2010 02  24  Diabetas - pagydoma liga ?

Diabetas plinta epidemiškai
Diabetas yra angliavandenių įsisavinimo sutrikimas, kuris epidemiškai plinta daugelyje šalių įskaitant Lietuvą. Diabetas yra dviejų tipu: pirmo tipo (5% visų diabeto atvejų) - dažniausiai atsiranda labai ankstyvame amžiuje. Šį tipą turinčių žmonių kasa negamina insulino arba gamina nepakankamai. Todėl žmones turi vartoti insuliną, nes kitaip jie atsidurtu komoje(sąmonės praradimas) ir greitai mirtų. 
Antro tipo diabetas
Antro tipo diabetas(95% visų diabeto atvejų) dar kitaip vadinamas – insulino nejautrumu. Nes antro tipo diabetikai turi pakankamai insulino, tik dėl neaktyvaus gyvenimo budo, streso ir blogos mitybos, ilgai prievartautos organizmo ląstelės tampa nejautrios insulinui. To rezultatas – gliukozė nebepatenka į ląsteles(insulinas yra kaip raktas kuris atrakiną "ląstelių vartus" gliukozei), pakylą gliukozės kiekis kraujuje, žmogus jaučiasi pavargęs ir t.t. Priedo, kadangi ląstelės, negaudomos gliukozės(energijos), pradeda badauti ir siunčia signalą kasai gaminti dar daugiau insulino. Taip insulino keikis kraujuje padidėja dar labiau, kas sukelia dar viena problemą, nes padidėjęs insulino kiekis turi pašalinius efektus(padidėja kraujo spaudimas, nuolat jaučiams alkis ir kt.). Kai net kasos pagamintas insulinas tampa visiškai nejautrus, gydytojai paskiria insulino vaistus – kas tik dar labiau apsunkina situaciją.
Kodėl ląstelės tampa nejautrios insulinui?
Viena pagrindinių priežasčių yra ta , kad daugumą šiuolaikinių žmonių gyveną labai nejudrų gyvenimo būdą ir suvartoja daugiau energijos(maisto kalorijų) nei jos organizmui reikia. Blogiausia yra tai, kad tokie žmonės vartoją labai daug cukraus ir kitų greitai įsisavinamų angliavandenių(baltos duonos, kitų baltų miltų gaminių, o valgyti baltų miltų produktus tai tas pats kas valgyti cukrų), kurie labai greitai patenką į kraują ( gliukozės forma) ir taip padidina gliukozės kiekį kraują. Kurį laiką organizmas naudodamas insuliną, perteklinį gliukozės (energijos) kiekį sugeba paversti į riebalus ir taip padėti į saugyklą (apie pilvą šlaunis ir kitas kūno vietas). Bet po kurio laiko organizmas nusilpsta ir ląstelės tampa nejautrios insulinui. Nejautrumas atsiranda ir dėl to, kad organizmui esant nejudriam, energijos poreikis labai sumažėja, ir...verta perskaityti visą straipsnį: http://sveikatossaltinis.blogas.lt/diabetas-pagydoma-liga-20.html 

2010 02 10   Kodėl negalima valgyti desertų?

Todėl, kad suvalgius greitų angliavandenių, jie labai greitai paklius į kraują, kur jų pertekliaus reguliavimui bus sunaudotos visos insulino atsargos, ir po to, kai bus suvirškintas baltymas ir ateis laikas pristatinėti aminorūgštis į lastelę, insulino nebebus – jis bus sunaudotas cukraus perdirbimui. Tuomet jūsų aminorūgštis sėkmingai utilizuos bakterijos, tame tarpe ir patologinės, jos labai apsidžiaugs – juk atkeliaus joms jau galutinai paruošta statybinė medžiaga. O po to sinusitai, vaginitai, prostatitai, gingivitai... abudu galus kankins. Štai taip www.homosanitus.lt 

2010 02 06 Senovės Kinijoje iš imperatoriaus iždo didžiausius atlyginimus gaudavo tų vietovių gydytojai, kuriose buvo mažiausias sergamumas.

Tiesiog reikia suvokti paprastą tiesą - gamtos dėsnius ir tai, kad mes niekuo nesiskiriame nuo kitų gyvūnų rūšių (deja – mes vieninteliai to gėdijamės), kad išgyvename tik kitų gyvybės rūšių sąskaita  - nepriklausomai ar tai bus gyvūnai, ar augalai. Na, žinoma ir dar vienas esminis skirtumas – turime kiek kitokią sąmonę. Ir jeigu ja naudojamės pagal  paskirtį, turėtume suvokti tuos perspėjimus, kuriuos ji mums kartas nuo karto sufleruoja: “..ei žmogeli, primažink truputį tų anglių davinį į maisto perdirbimo fabrikėlį, kitaip katilas gali sprogti…” O “katilai” sproginėja gan dažnai – tokia visos planetos statistika, deja. Jau girdžiu: “….oro užterštumas, varginantis ir alinantis darbas – stresai, nitratai, vitaminų stoka, kova už būvį ir t.t.”  Be jokios abejonės, jei pirmenybė  atiduodama ką tik išvardintoms “vertybėms”, jūs skaitote visai ne tą straipsnį – apie akcijų kainų prognozes  čia nieko nerasite, nebent  galima komercine tematika paminėti vieną įdomų faktą iš tolimos praeities – senovės Kinijoje iš imperatoriaus iždo didžiausius atlyginimus gaudavo tų vietovių gydytojai, kuriose buvo mažiausias sergamumas. Argi ne paprastas problemos sprendimo būdas? Paprastas, bet visai nepelningas… Arba pasirenkate alinantį darbą, stresus, kovą už būvį, už savo socialinį statusą ir jūsų biologinis laikas šioje planetoje sutrumpėja (vergai visais laikais trumpiau gyvendavo), arba “prasišluojate” nuo šiukšlių savo sąmonę ir pradedate gyvenimą be ligų, tiek dvasinių, tiek fizinių. Laukiate receptų kaip “prasišluoti”? Jie labai paprasti -  kada žiūrite į augantį ąžuolą miške, bandykite keisti viziją – žiūrėkite į jį ne kaip į kubinį metrą parketlenčių, o kaip į gyvą medį, kada parko ežerėlyje matote plaukiojančias antis, išmeskite iš galvos keptus obuolius….matykite tik gražias ir vis dar gyvas antis…  Žmogaus sąmonė – pats galingiausias ginklas kovai su daugeliu negatyvių reiškinių. Tik juo reikia išmokti naudotis. Jokios mistikos tame nėra. Nenaudinga mūsų komercinei kultūrai propaguoti sąmonės lavinimo – naudinga tik jums patiems asmeniškai. Tik tada, kai sąmonė prabus, žmogus taps laisvu. Laisvu nuo tamsios komercinės kultūros priklausomybės. Taip, plaukti pasroviui kur kas patogiau, tik sirgti gan sunkoka. Be dvasinės harmonijos neįmanoma fizinė. Dalyvavimas šitame pilname neurozių ir psichopatijos pasaulyje žmogui duoda tik vieną pasirinkimą iš dviejų – arba surizikuoti ir pasveikti, arba būti nukryžiuotam… O “nukryžiavimo” procesas, deja,  tęsiasi su vis didėjančiu pagreičiu. Viena sąmonės dalis mums sako “imk knygą – sužinok daugiau”, kita sąmonės dalis “ imk į ranką TV distancinį…” Kaip manote, kuri sąmonės dalis ima viršų? Taigi, viršų ima ta, kuri tingi. Kam galvoti pačiam? Tegul galvoja ekranas su judančiais vaizdais – jis mūsų visų dabartinis dievas  - didysis patarėjas. Ir  ne tik gyvenimo prasmės fronte. Patarejas mums aiškina ką vartoti kūnui stiprinti, koks “kuras” tinkamiausias dvasiai palaikyti, o kada jau nebesilaiko niekas – į darbą paleidžiamas platus arsenalas “auksinių” tablečių...

Ir vėl viskas į savo vietas, žinoma iki sekančio karto… www.homosanitus.lt

2010 01 23 Alus kartus, tiesa apie jį - dar kartesnė

Seniai buvo pastebėta, kad alkoholį ar alų vartojantys vyrai moteriškėja, o moterys atvirkščiai – vyriškėja. Ypatingai šia linkme veikia alus. Nuo jo vyrai tampa savo išore moteriškesni – pilvukas, krūtinytė, šlaunytės... ir impotencija. Moterims priešingai – balsas tampa grubus, charakteris irgi, kai kurioms padidėja veido plaukuotumas.

Vyriškas hormonas vyrui suteikia aktyvumą, valingumą, pergalės ir lyderiavimo siekimą, o vartojant alų, po kurio laiko jis tampa bevale, apatiška ir neaiškios lyties būtybe, gebančia tik drybsoti fotelyje prieš TV ekraną ir bukai vėpsoti kas jame vyksta. Ilgainiui būtybė tampa irzli, kurios figūra irgi pasikeičia – platėja klubai, ant jų kaupiasi riebalai, pilvo raumenys silpsta ir pasirodo „alaus pilvukas“. Apauga riebalais krūtys, kai kuriais atvejais iš jų netgi ima sunktis priešpienis. Širdis kasdien priversta perpumpuoti visai bereikalingą skysčio kiekį padidėja, jos sienelės suplonėja, iš išorės apauga riebalais, vystosi išeminė liga, padidėja infarkto rizika. Toks žmogus tampa fiziškai silpnu, greit uždūstančiu. Gydytojai šį sindromą vadina „alaus“ arba „bavariška“ širdimi. Vystosi impotencija, trauka moteriai pasikeičia į trauką alkoholiui. Vokietijos pirmojo reichskanclerio Bismarko žodžiai „Nuo alaus tampama tingiais, kvailais ir bejėgiais“ (turima omenyje lytinę potenciją) atitinka realybę.

O ką padaro alutis su moterimi? Moters organizmas funkcionuoja sudėtingiau už vyro, jame mėnesio bėgyje vyskta hormonų kitimas ir papildomų hormonų vartojimas iš išorės gali turėti liūdnas pasekmes – nevaisingumą. Normaliai moters organizmas estrogeno gamina tik tiek, kiek jam tuo metu reikia. Jei moteris geria alų, tai gali sukelti gimdos ir makšties padidėjimą, padidinti sekreto ir gleivių išsiskyrimą, menstruacinio ciklo sutrikimą. Apynių poveikis moteriai buvo žinomas jau seniai ir apynių plantacijose moterys stengdavosi nedirbti, nes tai sukeldavo kraujavimą ir tarp mėnesinių. Jeigu vyrams alus mažina lytinį potraukį, tai moterims atvirkščiai – moteris ima „rujoti“. Beje, tabake taip pat yra fitoestrogenų.

Ne tik alus, bet koks alkoholis darko žmogaus hormoninę sistemą. Skirtumas tik toks, kad gerdamas degtinę, žmogus pirmiau tampa amoralus, o po to impotentas. Gerdamas alų atvirkščiai – pirmiau impotentu, o po to amoraliu.

Kodėl taip sunku atsisakyti alaus gėrimo? Todėl, kad artimiausia apynio giminė yra kanapė. Juos netgi galima kryžminti ir gauti hibridus. Tos pačios narkotinės medžiagos yra  ir apyniuose, tik mažesnėmis koncentracijomis. Be to apynys turi ir šiek tiek morfino. Alus puikus startinis narkotikas kelyje į visišką narkotinę priklausomybę.

Alus yra nuodingesnis už degtinę, ir net už „naminukę“, nes jo gamybos metu susidaro ne tik etilo alkoholis, bet ir metilo, propilo, izo-amilo spiritai, aldehidai, ketonai ... jeigu degtinėje šių nuodingų medžiagų neleidžiama viršyti 3 mg/l, tai aluje jų yra net 50-100 mg/l. Būtent dėl to persigėrus alaus skauda galvą ir savijauta labai bloga. www.homosanitus.lt

2010 01 20  „Jei nori sužinoti kaip atrodys tavo žmona senatvėje – pažiūrėk į uošvienę. Jei nori sužinoti kaip atrodys taviškis senatvėje – nužvelk anytą“. 

Atveju, jei iš mamos gavote lėtas mitochondrijas, ir pažiūrėjusi į kaimynę, kurios mama kūda kaip lenktyninis dviratis, sugalvosite, kaip ir ji, dažnai pasimėgauti tortukais ar picukėm – prašom! Oda išsitempia labai daug!

Žmogus turi žinoti savo metabolizmo tipą. Jo nežinodamas, jis įpuola į kraštutinumus. Greitasis metabolikas, kuris ima nieko nevalgyti ( nu, „tipo podiumuotis“), pakliūna į skrandžio žaizdų, dvylikapirštės kraštutinumus, odos problemas, veninius reikalus (geležies-sieros baltymai), tai yra į visus katabolinius savo audinių susinaikinimo procesus tam, kad aprūpinti save energija.

Turite visada atminti, kad energijos aprūpinime dalyvauja visada du komponentai – nuosavas energetinis komponentas (iš ko energija gaminama) ir kokios mėsmalės pagalba ji gaminama (mitochondrijų kvėpavimo grandinės, Krebso ciklas). Kai tik ant mėsmalės išėjimo užmautas maišelis prisipildo faršo – ATP, viskas, toliau mėsmalė nebesisuka. Jei grūsite dar – ims lipti per viršų.

Greitieji metabolikai turi valgyti daug ir geriausiai sunkų maistą – gabalą geros riebios mėsos, nes daugiausiai energijos duoda riebalai. O dažniausiai tos liesutės podiumo karalienės ir nevalgo nieko riebaus, nors saldainiuką sučiulpia, ir nereta dar ir rūko. O rūkymas tai kas per daiktas? O rūkymas – tai „gazo“ pedalas automobilyje, kuris per nervų sistemos srovių aktyvavimą, per universalų neuromediatorių acetilcholiną aktyvuoja visas galvos smegenų dalis (atmintis, mąstymo greitis...) ir vegetatyvinę nervų sistemą -simpatinę ir parasimpatinę. Labai lengva sužinoti koks tipas organizme dominuoja. Reikia užsitraukti... dūmą. Jei žmogus po cigaretės krenta į vatos būseną, tai jam aktyvuojama ta dalis, kuri yra labiau išsivysčiusi – parasimpatinė. O jei atvirščiai – žmogus ima dar labiau ir aktyviau „tūsintis“ drabstydamas į aplinką idėjas, jame dominuoja ir labiau išsivysčiusi simpatinė vegetatyvinės nervų sistemos dalis.

Taigi, jei panelė metabolikė-greitukė, jai reikia vartoti riebalus, tik ne aliejukus su visokiomis omega-3 riebiosiomis rūgštimis (rėkiančiomis, kad būtų geresnis ląstelių membranų pralaidumas), o lašinius ir sviestą – sočiąsias riebiąsias rūgštis, nes šių tipo žmonių ląstelių membranos dažniausiai kiauros, kad net švilpia. Jeigu į savo turbo mitochondrijas tokia panelė pila degalus nesočiąsias riebiąsias rūgštis, tai yra generuojami lipoperoksidai ir kibirkštys laksto į šalis, vyksta dar didesnis ląstelių membranų ardymas. Jei greitas metabolikas neims elgtis pagal savo tipą – ateityje sveikatos problemų neišvengs.

 

O metaboliniai sustingėliai turi maitintis fermentuotu maistu (šviežios daržovytės, vienas kitas vaisiukas, aliejuko, košytės ...), tenkintis mažesniu jo kiekiu, nes jų mėsmalė sukasi vos vos ir jei primesite į ją daug ir dar su kaulais, ji užstrigs – oksidacija iki galo neįvyks ir potencialas išėjime, apačioje bus neigiamas, tai yra bus pilnas geros medžiagos bakterijoms ir jų kolegoms. Šiuos žmones ims kamuoti depresija, uždegimai, infekcijos, onkologija ... Todėl, kai sakoma, kad žmogus pats užsiaugina savo vėžį, skamba visai teisingai ir tai nėra joks pasityčiojimas.  Visas straipsnis:  www.homosanitus.lt

2010 01 16  Užplaukė mintis... 

Yra daug protingų žmonių pasimetusių informacijos platybėse ir yra daug protingų žmonių pasimetusių savo vidinėje visatoje. Kai pasiklysti yra tik vienas būdas rasti kelią - atsikelti ir eiti kol pasirodys pirmieji ženklai. Vieni pamato juos greitai, kiti vėliau, kiti taip ir nepamato. Bet blogiausiai yra tiems kurie nesiryžta eiti, tikėdamiesi, kad juos kas nors suras...jie net nepatiria nuotykių ir nepasimėgauja peizažu...

2010 01 08  Profilaktika ar ...? Ai, tiek to...

Medicina yra mokslas apie ligas. Profilaktika yra mokslas apie sveikatą. Siaurai mąstant, vystyti mokslą, kuris nutraukia pinigų apyvartą - neapsimoka! Koks valdininkas ar jų armija pasirašys sau mirties nuosprendį, nusprendę finansuoti ar bent moraliai palaikyti profilaktikos studijas? Koks "tipinis" gydytojas tirs sritį, kuri ne tik, kad nebus finansuojama, bet dar grasinsis atimti iš jo darbą ir autoritetą? Gyvename vartotojų amžiuje. Profilaktika - NE VARTOTOJŲ produktas ! Pabandykite savo vaikui neduoti ledų ar "gaiviųjų" gėrimų("geras" pavadinimas, nors patys gėrimai sukelia troškulį), o kai paauga, alaus ir sidro ir pamatysite, kad esate bejėgiai prieš galingą, vartojimą skatinančią propagandos mašiną. Informacijos amžiui atėjus, vartojimo skatintojai surado genialų sprendimą - padidinti informacijos srautą iki begalybės, o tai lygu informacijos nebuvimui, nes gaunamas prieštaraujančios informacijos kiekis yra per didelis ir žmogaus PROTAS kapituliuoja...Na o gulinčio niekas nemuša ir geraširdiškai priima atgal į bandą kaip pasiklydusią avelęęęęęęę... . 

2010 01 01  Nauji metai- geras laikas pradžiai?!

Yra keletas gero laiko pradžiai pavyzdžių: Nauji metai, nuo pirmadienio, kai tik pabaigsiu "projektą" ir t.t. Ir vis dėl to, kaip tyrimai rodo, tai kas pradedama nuo Naujų metų, ilgiausiai trunka ir tai dažniausiai lydi sėkmė. Nepraleiskite momento, nes iki kitų metų dar visi metai... 

2009 12 01  Kodėl žmonės nesimankština?

Trys pagrindinės priežastys:

 1. Nėra laiko
 2. Nėra noro
 3. Per daug sudėtinga

Pirmas stereotipas: mankšta reikalauja pasiruošimo, trunka minimum 30 minučių, ir turi būti "prakaitą" varanti! Tik tada ji bus naudinga. Todėl neturiu tam laiko ir sąlygų... deja... .

O ką jeigu - mankšta trunka 3 minutes, gali būti atliekama bet kur ir po jos jūs net nesuprakaituojate, o jūsų organizmas tonizuojamas, sanariai sutepami,  hormoninė sistema "restartuoja". Ar ir tada galėtumėt pasakyti, kad nėra laiko? Jei taip tai čia jau:

Antras stereotipas: Nedarau mankštos, nes nėra jėgų. O kai nėra jėgų, reikia jas tausoti... Be to, viskas turi būti daroma su džiaugsmu!  Reikia norėti!

Taip, tikrai reikia norėti ir džiaugtis, bet jei nesimankštinam, organizmas "užsistovi". Pabandykim palikti mašiną žiemą lauke bent 10 dienų, o jei mašina dar šiek tiek "padėvėta"?. Garantuoju, neužsives, akumuliatorius bus nusėdęs ir tepalai nubėgę į apačią. Ar žinote koks vienintelis būdas ją užvesti? Taip! Reikia arba pastumti arba patraukti ir po to pavažinėti bent pusvalandį, kad vėl galėtume naudotis. O jei paliksit ją pusmečiui? Tai dar ir purvu apaugs (įgys svorio) tada gal jau ir nebepastumsi. Taip, kad čia jau panašu į užburtą ratą. Nedarau nes nenoriu, nenoriu nes neturiu jėgų pradėti, o neturiu jėgų pradėti, nes "užsistoviu".

Štai dar kelios priežastys: nėra "kuo" apsirengti, galiu kvailai atrodyti, o  kiti nieko nedaro ir viskas su jais gerai, svarbu gerai išsimiegoti, pervargti nesveika, pavalgius geriau nesimankštinti, o aš visada alkanas, tad pirmiausia pavalgau... ir t.t.

Sulaužykit stereotipus, pabandykit paprastas, lengvai išmokstamas, nereikalaujančias jokiu papildomų sąlygų mankštas ir ateitis bus šviesesnė ir lengvesnė(čia ne tik apie svorį) :-)

Saulius Urbonas

 Jei radai naudingos informacijos, paspausk LIKE! ačiū :-)